תגובות הורים לילדים בפלא בגן

סבתא אסירת תודה!

אני סבתא לשתי נכדות תאומות שנהנו משנתיים נפלאות בפלא בגן (וגם לנכד בר-מזל נוסף שייכנס לגן הזה השנה). אין מילים לתאר את הפלא הזה – כל כך הרבה השקעה, יחס אישי, מסירות ויצירתיות – התחלה מושלמת לחיים של הילדים הזוכים להיות בו! כל הצוות שותף לפלא, ועל כל התזמורת הנהדרת הזו מנצחת שיפרית הנפלאה. פשוט חבל לי כל כך שהשנה נכדותי צריכות לעזוב לגן אחר.. ואקורד הסיום של התזמורת – האלבומים שקיבלו בוגרי הגן: מופת של יצירתיות, תשומת לב אישית וביצוע מושלם ממש! תודה לכולכם על הכל, ושמחה שיש לי עוד הזדמנות לראות את כולכן גם בשנה הבאה עם הנכד הבא בתור!

רונית, סבתא של כרמי וסתיו – 8.8.2021


יש דברים שקשה לתאר במילים.. ופלא בגן הוא גן כזה. גן קסום, שמהיום הראשון הרגיש כמו בית מוגן עם אווירה חמה ונעימה, עם חיוכים, חיבוקים והמון (המון המון) נשמה! עם אהבה ללא תנאים וללא גבולות- על כך מגיעות לכן אלפי תודות. תודה על ההשקעה, החום והאהבה, על שעות של סבלנות ושלווה, על תשומת הלב לכל ילד ולכל הורה. השנה האחרונה היתה מאתגרת ושונה, ולמרות כל הקושי, ניהלתן אותה בצורה הכי טובה. אנחנו (הורי וילדי הגן) מרגישים ברי מזל שנפל בחלקנו להיות חלק ממשפחת פלא בגן.

אוהבים,

הורי וילדי קבוצת הצעירים בפלא בגן תשפ"א – 4.8.2021


יום המחנך 2020:

כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו.
המשפט האלמותי הזה יפיפה אך הפלא בפלא בגן יש מחנכת אחת שתים ושלישית אף רביעית חמישית …וכולן נפלאות מאמינות ותומכות.
לכבוד יום המחנכת קנינו לכם שתיל – קצת כמו ילד שמראה אהבה וגדל כשמשקים אותו ומטפחים אותו.
השתיל שקבלתן נמצא בתוך עציץ בטון. הבטון היא המצאה עתיקת יומין עוד מימי קדם.
אחת מאבני הדרך המשמעותיות בחיי ילדינו שיחוו חוויות רבות ושונות, היא ואתן. כמו אותו בטון עתיק יומין שצץ מדי פעם בחפירות ארכאולוגיות ומתגלה, כך דרכן, ודרך הגן תהינה תמיד שלובות כזכרון מתוק ועתיק יומין בילדינו וילוו אותן ואותם לתמיד.
איזה כיף לנו

תודה ענקית לכולכן!

הורי קבוצת הבוגרים בפלא בגן – 17.12.2020


פלא בגן היה הבית השני שלנו. לא רק של בתנו, גם שלנו. כמה חשוב להרגיש שרואים אותך, ששמים לב לכל שינוי, מעודדים את הכוחות הפנימיים, תמיד עם חיבוק, חום ומחשבה. צוות מעל ומעבר של נשים שכל אחת יכלה לבחור במגוון קריירות, מעניקות את כל כולן להקניית כישורי חיים איתנים, בסיס להוגנות ונדיבות והקשבה לכל החיים.

עברנו את תקופת הקורונה עם שיפרית, מיכל, זיוה, ורד, לוסילה, מלינה ואיריס – צוות חם ומעניק שלא רק המשיך לתקשר אלא דאג לייצר רצף חוויתי וקהילה גם כשהיינו רחוקים זה מזה וחוסר הוודאות היה מטורף.
זהו מפעל חיים. אשריכם אם תחוו אותו גם.

עדי עזרוני, אמא של אביגיל – 19.8.2020


יש פעמים די נדירות בחיים שפוגשים אנשים שעושים את המקצוע ולא להיפך. שאוסף של אנשים, עם תנאים פיזיים תומכים, מתגבשים בהרמוניה למכונה משומנת היטב, שפשוט מרתק לראות איך היא עובדת כל כך טוב ולמה אין עוד מכונות כאלה. האושר הגדול הוא לגלות מכונה כזאת בגן של הילדה שלך, אחד המשפיעים הגדולים ביותר (יחד איתנו ההורים) על החינוך שלה, בשלב כל כך קריטי בחיים של הקטנה והתמימה הזאת.

פלא בגן הוא גן כזה !!!
מדובר על אוסף של גננות ונשות מקצוע בהנהגתה של שיפרית, שפשוט באות עם המון ידע, ניסיון ואג׳נדה של חינוך והקניית כלים לילדים והכל תוך נתינת הלב ועם חיוך ענק ואמיתי. קשה לסכם את האג׳נדה בקצרה, אבל המסר הוא שבכל גן יטפלו בילדים בצורה כזאת או אחרת, בפלא בגן מעבר לטיפול המסור, נותנים כלים לקטנטנים באמת להתמודד עם החיים הלא פשוטים לפניהם.
אנחנו עם שאוהב לקטר בדרך כלל ומצליח להטיל ביקורת בקלות, במיוחד כהורים כשזה מדובר בגני הילדים של היקרים לנו מכל. לא נתקלנו עוד בגן שבו יש תמימות דעים בקרב הורים של 28 ילדים בקבוצה, כולם מרוצים עד הגג ולאף אחד אין טענות, פשוט אידיליה.
רוני שלנו ילדה שמחה וסקרנית והיה כיף לראות איך היא מאותגרת בגן, לומדת כל יום ומקבלת כלים איך להתמודד עם סיטואציות חברתיות יומיומיות. מדהים לראות איך היא התבגרה וכיף לראות איך היא נהנתה מהתהליך.
אני מתנצל אם הפוסט הזה מלא בסופרלטיבים, אבל באמת שכל מילה בסלע ופשוט אי אפשר לתאר את זה בצורה פשוטה יותר.
הייתי שמח ששיפרית היתה שרת החינוך, אבל לגישתה אין לה אפילו יכולת לפתוח עוד גן, עם מה שהיא מצפה ורוצה לתת לילדים בגן … וזה אומר הכל !
אז תודה לשיפרית ולכל צוות פלא בגן ושרק תמשיכו לחנך את דורות העתיד בדרך שאתן עושות !!!
בתודה ובאהבה,

אורלי ויואל נדלר, הורים של רוני – 15.8.2019


שיפי המדהימה מובילה את הגן ואת הצוות בחכמה וברגישות, מעניקה לילדים את הלב והנשמה, מדריכה את ההורים ובאמת עושה פלאים עם הילדים. נתגעגע מאד מאד.

דפנה רן, אמא של עידו – 14.8.2019


איך מסכמים שנתיים? בעיקר ממקום בו אני בכלל לא קולטת שזה נגמר… אני מאד שמחה שהראל בילתה את השנתיים האחרונות בפלא בגן. מדהים אותי כמה היא התפתחה, גדלה והתבגרה. אני זוקפת הרבה מאד ממי שהראל נהייתה בשנתיים האחרונות לגן. העובדה שראו אותה, ידעו להכיל, לתמוך ולכוון. דבר שאינו מובן מאילו. פלא בגן הוא בהחלט ״פלא בגן״. בלב כבד מאד מסיימות תקופה מופלאה. איזה כיף לכל הילדים שטרם הגיעו…

ריבי כהן דרור, אמא של הראל – 14.8.2019


גיליתי את הגן עם ילדתי השנייה, אחרי המלצות רבות שקיבלתי. קצת חשדתי וחשבתי שלא יכול להיות שיש גן עם המלצות כאלה חמות מכולם.
מסתבר שלגמרי יש.
שיפרית היא פשוט מנהלת מצוינת, עם אינטואיציה חדה ומדויקת, המון רגישות והשקפה חינוכית מעוררת הערצה. הצוות נבחר בקפידה וכל אחת פשוט מדהימה, מלאות חום והילדים זוכים ליחס מכבד, אוהב ומכוון מכל הצוות.
מעולם לא חשבתי שאחשוב ככה על גן – שבאמת יכול להיות מקום אמיתי, מכבד, אוהב ומחנך והכל בשקיפות שלא מובנת מאליה, ובשיתוף ההורים.
נועם אוהבת לבוא לגן, מרגישה בטוחה ואהובה בו. אכן פלא.

עתליה רפאל, אמא של נועם – 21.9.2018


הגענו לפלא בגן אחרי המלצות הורים ואכן היו לנו שנתיים מדהימות בפלא בגן.
לירז לא רצתה ללכת בסוף היום הביתה וכבר עכשיו מתגעגעת ורוצה לחזור לגן.
סוד הקסם של הגן, זה הצוות המדהים אחד אחד!! כמות החום והאהבה שמעניקים בגן היא אינסופית. שפע של השקעה, אכפתיות ומקצועיות מכל הצוות.
אוהבים ומתגעגעים, משפחת רביב

נועה רביב, אמא של לירז – 30.8.2018


מדובר בגן הטוב ביותר שיש! פשוט כך!
החל מחיבוק חם ואוהב בבוקר כשהם צעירים וכלה בטיפוח עצמאות של ממש כבוגרים.
צוות מנצח של אנשים שאוהבים מאוד את מה שהם עושים ובעיקר את הילדים – וזה מורגש מאוד.
הילדים אוהבים להגיע לשם (גם ב 7:00 בבוקר) ומסרבים לצאת משם ב 17:00 אחה״צ.
מומלץ בחום רב!

נעמי ואפי מור, ההורים של יונתן – 30.8.2018


פשוט פ ל א. מה אגיד? אין מילה או אוסף מילים לתאר את הגן המושלם הזה
צוות מנצח
חום ואהבה
בגרות ויצירתיות
השקעה יוצאת דופן
חשיבה אחרת
הנאה
חוויה וחבל שזה לא עד כתה א'
רק מי שיחווה יבין על הפלא שנוצר בוקר בוקר בגן הזה
תודה לכן מעומק ליבי

מיכל שר ישראל, אמא של תאומות שהיו בקבוצת הצעירים – 29.8.2018


הכי פלא שיש זה פלא בגן שנותן לכל ילד להרגיש ילד פלא מדהים ומיוחד.
ליאמי שלי כל כך שמח כל בוקר להגיע לגן ואפילו מבקש "להגיע ראשון" ואף מבקש שאאסוף אותו בסוף היום.
שיפרית – מנהלת הגן, פשוט מדהימה, מעניקה אוהבת ותומכת. אף מקיימת להורים שיעורי הורות, הנותן כלים להורים כמה שיותר להכיל את ילדיהם.
הצוות הכי מדהים שהכרתי היה בפלא בגן שכלל את זיוה – הגננת המדהימה, יפית מירב ודיתי המקסימות, שנותנות כל יום המון כלים לילדים עם אהבה פרגון כבוד והערכה לכל ילד.
היה לי את הזכות ועונג להכיר את הגן הזה ולשלוח אליו את בני ליאם ועכשיו רק נשאר לחכות שבני השני איתן יכנס גם הוא :)

קרין ליידנברג, אמא של ליאם – 14.8.2018


מבחינתי הדבר החשוב ביותר הוא הידיעה שהבת שלי הולכת בכל יום למקום בו היא מאושרת, מאוהבת בצוות ונושאת עיניה אליו. מקום בו היא מרגישה שייכת, בו רואים אותה ואת צרכיה מעצימים אותה, עוזרים לה להתגבר על אתגרים ונותנים לה תחושת ביטחון. ואני בתחושה של שקט נפשי, בתחושה שלא התפשרתי על דבר, שקיבלתי מוצר מושלם!
זיוה הגננת של קבוצת הבוגרים היא אשת חינוך מופלאה ונדירה, ביחד עם יפית ואיריס הנפלאות ומירב הגננת המשלימה האלופה הן צוות מנצח הפועל בשיתוף פעולה מלא ברגישות ומקצועיות אינסופית.
במסגרת עבודתי אני מכירה גנים רבים ולכן לא הייתי מוכנה להתפשר, נסעתי רחוק כל בוקר כדי להביא את הילדה שלי לגן המושלם וזאת היתה ההחלטה הטובה ביותר שעשיתי עבורה ועבורנו.

מאיה גונן, אמא של שירה – 8.8.2018


הגענו לפלא בגן בעקבות המלצה של חברה ולאחר שנכנסתי לרשימת המתנה. ואכן ההמתנה היתה משתלמת!! כל התשבוחות התעלו על עצמן! גן מופלא עם יחס אישי ופרטני לכל ילד. צוות נהדר ואיכפתי. הגן העניק בטחון לבתי ושקט ושלווה לנו – הוריה.
ממליצה מאוד בחום!!!

מירב הרמתי, אמא של גילי – 16.7.2017


גן מופלא. גם בימים של מחלה יולי רצתה ללכת לגן. לא רצתה לוותר על החום והאהבה שהורעפו עליה שם. זה כנראה אומר הכל.
יולי היא ילדתינו השלישית ורק איתה השכלנו להגיע לגן למרות ששמו הלך לפניו, מצד שני יש לנו הרבה פרספקטיבה – אין עוד גן כזה. בדקנו..
שיפרית מנצחת על הצוות ולא מפספת דבר. תמיד נמצאת שם – רואה, יודעת, מייצבת, מכוונת ואוהבת. לא מסתפקת ביום יום ומעניקה מעצמה גם סדנאות, מפגשים וחגיגות.
הצוות מסור, אוהב, מחבק, מלמד, יציב!
מיכלי, עדי, נורית, ורד, ג'אנה ודיתי – כולן מנוסות וחמות. כולן יודעות לתת יד מכוונת לילד ולהורה.
המלצנו ונמשיך להמליץ בחום לכל חברנו וקרובינו. האחיין הבא מצטרף בעוד שנה!

יעל ויריב דרור, ההורים של יולי – 14.7.2017


מסיימת 4 שנים עם ילד שני בגן. גם אני שמעתי את השמועה על הפלא הזה ואכן כל מילה בסלע. זו ההוכחה שגן ילדים יכול להיות חוויה מעצימה מחבקת ומחנכת. צוות שרואה את כל הילדים בטוב ובקושי. גננות ומנהלת שהן נדירות באמת, שמחבקות ומנשקות באמת ומהלב. שמתפעלות מכל חוכמה והישג וכן ששמות לב שכצריך לעצור ולחזק ילד שקשה לו. בתור אמא ״ותיקה״ ולמודת גנים פרטיים וגני עירייה, אני יכולה להגיד שמדובר בגן חד פעמי ונדיר. הלוואי שבכל מערכת החינוך היה קצת מהפלא הזה.

סיגל רינגלהם, אמא של דניאלה וטל – 10.1.2016


לפני כמה שנים שמענו שליד הבית שלנו יש גן מדהים!!!! לא הבנו מה כבר יכול להיות כל כך מדהים בגן – התשובה היא הצוות. כל אחת ואחת – מיכל, עדי, ורד, לורה, דיתי ובראשן – שיפרית, עולם ומלואו, מלאות בטוב, בחיוכים, מחלקות אהבה בלי סוף, אוהבות ילדים והילדים אוהבים אותן, וההורים לא פחות!!!!
אנחנו מודים כל יום על מי שאתן ומה שאתן בשבילנו. אוהבים בלי סוף וללא גבולות, ואם נביא עוד ילדים לעולם, זה כדי שהם גם יקבלו מהפלא הזה.
אוהבים מאוד מאוד.

תמר, שלומי, אריאל, רוני ועידו חנני – 9.1.2016


פשוט קסם. את יש את הרגע הזה שאתה מבין שהילד שלך מאושר. הרגע הזה שפתאום אתה רואה את העיניים שלו נדלקות בשמחה ואתה מבין שטוב לו באמת. זה לא חייב להיות איזה אירוע יוצא דופן, זה יכול להיות רגע יומיומי ושגרתי לגמרי שקורה כל יום כשהוא נכנס לגן, שהוא פותח את השער ונכנס למקום הקסום הזה ועוד כמה צעדים של ציפייה ואז נפתחת הדלת והוא מתקבל בכל כך הרבה חום ואהבה, בחיוכים, בחיבוקים, בצחוק ובליטוף ואז אפשר לראות על הפנים שלו שטוב לו, שהוא מרגיש שהוא אהוב ובטוח ומוגן, שהוא מרגיש את הקסם והלב מתרחב מרוב שמחה (לפעמים גם יש איזה עין שדומעת כי זה ממש מרגש לראות את זה כל פעם מחדש).
לי זה קרה לראשונה עם בתי בכורתי לפני 4 שנים, וכבר שנתיים שאני זוכה לראות את הקסם הזה קורה יום יום עם השני שלי (שהוא לא באמת שני בשום דבר לא בבית ובטח שלא בגן (-:
זה מתחיל במבנה המקסים שמותאם בדיוק למטרה שלשמה הוא נבנה, ממשיך בשיפרית המדהימה שתמיד נותנת הרגשה שהכל בשליטה וששום דבר לא נסתר מעינה, וממשיך בצוות של בנות מקצועיות, רגישות, מכילות, קשובות, אוהבות ואהובות שאין כמוהן בשום גן אחר שראיתי.
אין דבר בעולם שמשתווה להרגשה הזאת ולשקט הזה כשאתה רואה שהילד שלך מאושר וזה מה שהמקום הזה בשבילי ובשביל הילדים שלי.

זוהר סבן, אמא של רומי, עמרי ועמית – 15.12.2015


אני עוד זוכרת את הרגע (המפחיד) הזה בתור אם לילדה, אז ילדה ראשונה ופעוטה שעוד לא מלאה לה שנה, כשניהלתי שיחת גנים עם אמהות בגינה. זוכרת שקיבלתי המלצות מקיר לקיר על גן בשם "פלא בגן". אז אמרו לי כולן שאהיה ברת מזל אם אצליח לצלוח את רשימת ההמתנה הארוכה. הרגע המפחיד הפך קונקרטי כשהחלתי לסייר בגני העיר. הרגע הזה הפך לנטול כל חשש ברגע שפסעתי לראשונה לפלא בגן. ידעתי שזה בינגו. ידעתי שמצאתי את המקום לבת שלי. פגשתי את שיפרית המדהימה, אישה שהחינוך, ההתפתחות הרגשית והאישיותיות של הפעוטות בכלל, והילדים שלנו בפרט – הם בנפשה, שעושה ימים כלילות לטובת הגן, על האנשים שבו – הצוות והילדים ועל יתר תכולתו… ושהקימה מקום לתפארת, שתפארתו וגדולתו בנשמה הגדולה שהושקעה בו (וגם כל היתר נמצא…). בהדרגה פגשתי גם את שאר הצוות – הנדיר יש לומר – של הגן. כל אחת יותר מדהימה מהשנייה. בצעירים היה לנו העונג להיות עם מיכלי הגננת המופלאה, וכמובן עדי, ורד ומורני שהמשיכה איתנו. בבוגרים, זכינו בזיווה הגננת ששמה הולך לפניה עם ריקי, יפית ומורני המופלאות. צוות מאוד מושקע, מאוד מתקשר – גם בין הגננות לבין עצמן וגם עם הילדים. ההוכחה המנצחת – החיוך הענק שיש לאביגיל כשהולכת לגן והסירוב לחזור הביתה… לשמחתי, אביגיל שלי כבר בבוגרים ויש לי הזכות והעונג להמשיך להיות חלק מהפלא הזה לעוד שנתיים שבהן בני הקטן איתן יהיה חלק מפלא. אסכם ואגיד שבכל השיחות עם חברותיי לעבודה בנושא גנים, הן רגילות למשפט הסיכום שלי בנוסח – אני לא יודעת על מה אתן מדברות בכלל, כנראה שבאמת מצאתי גן מושלם!

אושרת מור-ברק, אמא של אביגיל ואיתן – 15.12.2015


את שלושת ילדיי גידלתי ואני מגדלת בגן. גן מדהים עם צוות מדהים. עם הילד הראשון עברתי ובדקתי למעלה מעשרים גנים ולבסוף הכנסתי את בני לגן ״הכי מבוקש״ ברמת השרון. לאחר השנה הראשונה העברתי את בני לפלא בגן ומאז לא עזבנו את הגן.

שום דבר לא שווה כמו השקט הנפשי שיש לנו כשילדיי בפלא בגן. כל פרט ופרט בגן הזה מקבל תשומת לב, מחשבה מעמיקה ותכנון ארוך טווח. כל ילד הוא עולם ומלואו בעיני הצוות. הצוות רואה אותו, לומד אותו, מתאים את עצמו אליו, משלב את הילד בין החברים, עובד בשיתוף פעולה עם ההורים, נענה לצרכיו הרגשיים, הלימודיים, התזונתיים והחברתיים של כל ילד וילד. שיפרית מנהלת הגן לא מפסיקה לחדש, לשפר ולרענן את מבנה הגן, התפריט, התכנים, הצוות וכו' והדבר מורגש. הילדים (ולפעמים גם ההורים והאחים הבוגרים) לא רוצים לעזוב את הגן בסוף היום!!

הילית, אמא של רומי, גיא וארי – 14.12.2015


הגענו לפלא בגן אחרי המלצה של חברים, וראו זה פלא התקבלנו בחום, אהבה, חכמה ומקצועיות. מדהים שכל אנשי הצוות יודעים מה קורה עם כל ילד, ועוד יותר מרגש איך חשוב להם למקד את המטרות ולפעול יחד עם ההורים עד השגתן. איילי שלנו שמח ביותר להגיע לגן, הוא מלא חוויות ומאושר. אנחנו שמחים שנפלה בידינו הזכות להיות חלק מהפלא הזה.

שרון צונץ, אמא של אייל – 13.12.2015


אכן, פלא של גן. אחרי 4 שנים רצופות ו- 2 בנות בפלא בגן אנחנו יכולים רק להודות ולהמליץ מכל הלב על גן מופלא זה: אהבה אמיתית לילדים, כבוד והערכה, לילדים ולהורים כאחד, מקצועיות ודוגמא חינוכית, נקיון, סדר וכל מה שכל הורה מחפש ממסגרת הגן עבור ילדיו. תודה ובהצלחה בהמשך, אוהבים, משפ' ריפתין.

דפנה ריפתין, אמא של גילי ואיה – 24.8.2008


איזה גן מדהים – עם צוות בשל, אוהב ומעניק. אוירה שלווה וילדים מאושרים. תודה לכולכן, ממש' רם.

שירה רם – 4.8.2008


גן נפלא – רועי בן השנתיים בגן מס' חודשים והא פשוט פורח. הצוות חם ואוהב ומכוון ומלמד שפרית נעימה ומקסימה צוות החוגים מרשימים ורועי מאושר ושמח. לשריין מקום מראש לשנה הבאה כי אין עוד גן כזה בהרצליה. מנסיון של אמא לשניים.

אורית גל, אמא של רועי – 27.11.2007


גן מדהים – תודה לכל צוות הגן: שיפרית, זיווה, רונית ולשאר הצוות והמבשלת בגן על שנתיים מדהימות בהן הייתם לבני-דניאל ולנו, משפחה חמה ואוהבת. בהצלחה בשנה החדשה ואתם פשוט צוות מקסים וגן מדהים. ממליצה בחום. תודה על הכל.

ליאת פישר, אמא של דניאל – 25.10.2007


 

נשמח לקבל מכתבי תגובה על חוויתכם מהגן. ניתן למלא את הפרטים ולשלוח ואנו נפרסם באתר את תגובתכם

 

שם

אימייל

כותרת

תוכן