מי אנחנו

גן ילדים פרטי בהרצליה שמורכב משתי קבוצות.

כיתת ה"צעירים" החל מגיל 1.8 – הכיתה מפוקחת על ידי משרד העבודה והרווחה.

כיתת ה"בוגרים" החל מגיל 2.9 – כיתת הטרום-טרום חובה שמפוקחת ומתוקצבת על ידי משרד החינוך. תושבי הרצליה זכאים לסבסוד בשכר הלימוד.

אנו בפלא בגן מאמינים במתן כבוד ואהבה ללא תנאי. הילדים מבלים בגן את רוב שעות הערות שלהם ולנו תפקיד חשוב ומכריע בהתפתחותם.

הלמידה, העשרה והענקת ידע חשובים ולכן אנו פועלים לפי תוכנית מסגרת של משרד החינוך. אך, לצד העשרה הקוגניטיבית אנו נותנים חשיבות רבה למשחק החופשי בפינות גן, שכן הוא מזמן לילדים התנסויות חברתיות, רגשיות בעלות חשיבות נעלה. דרך המשחק הילדים לומדים להוביל ולהיות מובלים, לומדים להקשיב ולדבר, להעניק ולקבל וחשוב מכל להאמין בעצמם, ביכולות שלהם ובבחירות שלהם.

לצוות הגן תפקיד חשוב במשחק, עלינו לשנות ולעצב את סביבת הגן שתעשיר ותגוון את המשחק, להיות עם הילדים, להקשיב, לתווך, לתמוך ולקדם את הילדים על פי צרכיהם האישיים.

סדר יום

את סדר היום בגן אנו בונים בהתאם ל"אני מאמין" שלנו שנותן דגש ליחסים החברתיים והרגשיים של ילדיי הגן.

הפעילויות מתקיימות בשילוב בין עבודה מודרכת, מתווכת של הצוות, לבין עבודה אישית מתוך בחירה חופשית של כל ילד.

המפגשים, הארוחות, היצירה והמשחק מתקיימים בקבוצות קטנות שמאפשרות לנו להכיר את הילדים, להעצים אותם ולהעניק להם אפשרות להיות חלק פעיל, נראה ומשמעותי. במקביל אנו עובדים עם כל ילדיי הגן יחד, דבר שמעשיר את המשחק ומעניק לילדים מבחר חברתי רחב ומגוון, ותחושת שייכות ומשמעות.

צוות הגן

צוות פלא בגן כולל שתי גננות ושתי מחנכות בכל קבוצה, כאשר בכל יום עובדים שלושה אנשי צוות בכל כיתה. כמו כן, בגן מנהלת מקצועית האחראית על הפעילות השוטפת, יועצת פדגוגית ומבשלת.

בנוסף לצוות הקבוע אנו משלבים בגן חוגים מקצועיים המשתנים מידי שנה.

כמה זמן פועלים

הגן פועל משנת 2001

שעות פעילות

יום א'-ה' 7:00-17:00 , יום שישי 7:30-12:30

תפריט וארוחות

בפלא בגן תפריט בריא, עשיר ומגוון שנבנה על ידי תזונאית ילדים. הארוחות בשריות ומבושלות בכל יום בגן על ידי מבשלת ייעודית המפנה את הצוות לטובת העבודה עם הילדים בלבד. ארוחת הבוקר מוגשת בשעה 9:00, פרי בשעה 10:00, ארוחת הצהריים מוגשת בשעה 12:00 וארוחה קלה מוגשת בשעה 15:30.

רישיונות והכרת מוסדות

פלא בגן עומד בכל התקנים הנדרשים לקיום גן ילדים על ידי רשויות מדינת ישראל.

לגן היתר לשימוש חורג, המקנה אישור מטעם עיריית הרצליה להפעיל את הגן. היתר זה כולל: אישור הג"א, תברואן, משרד הבריאות, כיבוי אש והצלה, מהנדס בטיחות, קונסטרוקטור, חשמלאי מוסמך ובודק, מפקחת פדגוגית, עזרה ראשונה ועוד. בגן ישנו לחצן מצוקה, חיבור ישיר לתחנת כיבוי האש דרך מערכת גלאים המותקנים ברחבי הגן וממ"ד תקני הכולל מערכת סינון ואיוורור.